Szukaj na tym blogu

wtorek, 23 sierpnia 2011

Mikołowskie pensjonarki - zapowiedź


Pisanie posta do sesji, hippie, która nawiasem mówiąc „zbiera kurz” w moim komputerze już od kilku ładnych dni, idzie mi jakoś opornie, ogólnie upalno-duszna aura nie nastraja mnie twórczo. Postanowiłam jednak dodać zapowiedź innej sesji, z kompletnie innej bajki – typowo mojej bajki, bo utrzymanej w retro-miejskich klimatach. Sceneria, to jedna z wielu pięknych kamienic wokół mikołowskiego rynku. Ze względu na nasze studia nie bez powodu czytamy A. Conan Doyle’a w oryginale, nie bez przyczyny również trzyma tę książkę moja kumpela – Aga, która obecnie na stałe mieszka w Edynburgu i właśnie w tymże mieście na świat przyszedł autor książki: „Danger and other stories”. Niezwykle istotny jest również fakt, że rekwizytem są właśnie książki, a to z tego faktu, iż znajdujemy się nieopodal kamiennicy, w której pierwsze lata swego życia spędził wybitny polski poeta Rafał (a właściwie Mikołaj) Wojaczek. 


11 komentarzy:

 1. nie mogę sie doczekać większej ilości fot!

  OdpowiedzUsuń
 2. zapowiada się ciekawa sesja :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny klimat:-) Bardzo mi się podoba:-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czekam zatem, kolorystyka ładna,walizka prze-piękna, ciekawostka ,,Wojaczkowska'' zapamiętania godna, bo byłam nie wiedziałam.
  I spóźniona odpowiedź na komentarz Twój- w noszeniu spódnicy tejże (albo może raczej ,,tamtejże'',phi)w Warszawie, nie chodzi bynajmniej o reakcje przechodniów na pomarańcz,a raczej o to, że jestem małym ponurakiem i raczej po oczach bijących kolorów przywdziewać nie lubię, czuję się jak gdybym wrzeszczała, ponadto krój- się nie dekoltuję, nóg nie odsłaniam, w patriarchalnym społeczeństwie można usłyszeć komentarze niezbyt przyjemne, poza tym nie lubię robić z siebie kawałka mięsa.
  Amen.
  A w ogóle to niebawem zaoprawkuję się może podobnie do Ciebie moja droga!

  Ukłony!
  i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Ależ świetnie! Czekam na więcej:-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Widać, że w takim klimacie świetnie się czujesz. Ciekawe zdjęcie i stylizacja.

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam serdecznie! Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej na temat internetowej społeczności szafiarek. Serdecznie zapraszam Was do wypełniania poniższej ankiety. Wiem, że było już wiele próśb dotyczących wypełnienia ankiet i być może jest to już męczące. Mimo to wierzę, że mi pomożecie. Wszystkie odpowiedzi będą poufne, anonimowe i wykorzystane tylko w celach edukacyjnych.
  Poniżej zamieszczam link do ankiety (link należy skopiować i otworzyć w nowym oknie)

  https://spreadsheets.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dHRqT3I4LWlZXzc1N0lheEZxdVdqTnc6MQ

  Pozdrawiam i z góry bardzo, bardzo dziękuję za każdą wypełnioną ankietę:)

  OdpowiedzUsuń
 8. zdjęcie genialne, z przyjemnością wchodzę na Twojego bloga dla tych sesji właśnie - z niecierpliwością czekam na całość.

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetne masz tu zdjęcia, a zwłaszcza to główne na blogu - rewelacyjne :D Pozdrawiam i zapraszam też do mnie http://mullanstyle.blogspot.com/ !

  OdpowiedzUsuń
 10. Już nie mogę się doczekać. Jestem bardzo ciekawa jak te zdjęcia wyszły :-)
  Agnieszka Zając (Gabor)

  OdpowiedzUsuń